top of page

Güvenli Turizm
Sertifikası Hazırlık

Güvenli Turizm Sertifikası Sistem Kurulum Danışmanlık Hizmeti, 
Sistem Dokümantasyonu, Dosya Hazırlığı ve Uygulama Eğitimleri

Güvenli Turizm Sertifikası Nedir?

Güvenli Turizm Sertifikası, Covid 19 Pandemisi boyunca konaklama ve yiyecek içecek işletmelerinin bulaşmaya neden olmadan, güvenli hizmet verebilmeleri için T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yayınlanan Kontrollü Normalleşme Süreci hakkındaki genelgelere uyumlu olarak belirlenmiş uygulama kriterlerinin yerinde denetlenmesi ile alınan sertifikadır. İşletmeler aldıkları sertifikayı korumak için uyguladıkları standardı sürdürmek ve her ay yeniden denetim almak zorundadır. 

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yayınlanan Kontrollü Normalleşme Süreci hakkındaki genelgeye ve Güvenli Turizm Sertifikası kriterlerine uygun olarak hazırlanan dokümantasyon dosyası ve uygulanan önleyici tüm faaliyetler ve yapılan eğitimler neticesinde TGA ve bakanlık tarafından belirlenen onaylı belgelendirme firmalarına yapılan başvuru sonrasında gerçekleşen denetimin pozitif sonucu ile alınır.  

Denetim periyodu aylıktır. Denetimler en fazla 1 gün sürer. Uzaktan denetim yapılmaz. Denetimlere ek olarak aylık gizli/habersiz müşteri denetimi ayrıca yapılır ve tekrar raporlanır. Gizli/Habersiz Müşteri denetimleri sertifikasyon teklifine dahildir ve ayrı bedel talep edilmez. Saha denetiminin ardından belgelendirme en geç üç gün içerisinde yapılır. Denetimlerde, tespit edilen uygunsuzluklar düzeltilmelidir, uygunsuzluğun devamı halinde belge iptaline gidilir. 

Denetim sonucu verilecek belgelendirme dokümanında kare kod bulunur. Kare Kod herkese açık olacak ve okutulduğunda denetim zamanı, denetçi ismi, denetim sonucu düzeltilen eksikler ve denetime ilişkin diğer detaylara ulaşılacaktır. Denetim sonucu tesislerin girişlerine ve diğer görünür noktalarına yapıştırılacak olan etiketler tesislere adetli ve zimmetli olarak teslim edilir.

Güvenli Turizm Sertifikasyon Programı hakkında detaylı bilgi için tıklayınız

Konaklama tesisleri için Güvenli Turizm Sertifikasyon Kriterleri için tıklayınız.

Yeme İçme Tesisleri için Güvenli Turizm Sertifikasyon Kriterleri için tıklayınız.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Kontrollü Normalleşme Süreci Genelgeleri için tıklayınız.

Güvenli Turizm Sertifikası almaya hazırlanmak için bizi arayın birlikte sürecinizi planlayalım...

Güvenli Turizm Sertifikası Nasıl Alınır?

Güvenli Turizm Sertifikası Belgelendirme Koşulları Nedir, Süreci Nasıldır?
Gıda Güvenliği Danışmanlık Hizmetimiz, İstanbul ve İzmir, Bodrum, Çeşme 
başta olmak üzere tüm Türkiye'de sizinle...
bottom of page